Kryesuesi i listës së PD/ Prezantohet Flamur Hoxha në Kukës

Kreu i PD-së së Kukësit, Arif Rexhmati ka bërë të ditur se sot është prezantuar me strukturat e partisë, Flamur Hoxha, i deleguari i kreut demokrat Lulzim Basha.

Reagimi i Arif Rexhmatit:

Fitorja e PD-se nis nga Kukesi, nis me Flamur Hoxhen Drejtuesin Politik te Qarkut Kukes, nje zgjedhje perfekte e Lulzim Bashes, i ndjekur nga Isuf Çelaj, deputeti i Tropojes kreshnike!

Ata jane dy burrat e fitores se PD-se!

Fisnik sepse vijne nga familje te tilla, ata jane te ditur se jane te mireshkolluar, ata jane degjues te mire sepse kane njohuri te jashtëzakonshme, ata jane te thjeshte, ata jane te zotet, ata jane te palekundur, ata jane perballues dhe sfidante ne te gjitha fushat, ata jane antikomuniste se jane te perndjekur nga ai regjim, ata kane dhene prova per besnikeri !se jane malsore te vertete, ata jane te fjales dhe puneve te kryera por pa zhurme e tam-tame, ata jane dy burra qe Luma, Malsia e Gjakoves Hasi, Malziu e Gora jane e do te jene krenare per punen e tyre ne Parlamentin Shqiptar!

Dy burra qe ju ka hije kuvendi, dy burra qe rrezatojne miresi dhe respekt, dy burra te pamposhtur qe i kallin friken Rilindjes mavi, Rames dhe sejmeneve te tij ne Qarkun e Kukesit!

Keta burra dhe te tjere qe perfaqësojne listen e PD-se, jane treguesi me i mire qe tregon perkushtimin, vendosmerine e Lulzim Bashes per nje Shqiperi te zhvilluar dhe Europiane!

Ne jemi krenare qe perfaqsohemi nga Flamur Hoxha, politikan, biznesmen, sportdashes, artdashes e mbi te gjitha nje familjar i perkushtuar ndjekur nga burri i Malsise Gjakoves, politikani dhe administratori i shkelqyer, deputeti Isuf Çelaj!

Faleminderit Lulzim Basha per keto figura te shkelqyera qe na solle ne Qarkun e Kukesit!

Kukesi, Hasi e Tropoja do t’a mbeshtesin fuqishem PD-ne, Lulzim Bashen, Flamur Hoxhen, Isuf Çelen dhe çdo kandidat te PD-se!

#tebashkuar per

#Ditemetemira

#Shqiperiafiton me

#LulzimBashenKryeminister

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *