Kukës, PD merr dyfishin e votave krahasuar me PS

PD ka marrë 2-fishin e votave në Kukës, krahasuar me vitin 2017 kur drejtues dhe kryesues i listës ishte Flamur Noka.

Kur janë numëruar më shumë se 80% e kutive të votimit, rezulton se PD ka arritur që të marrë 62.68 % të votave krahasuar me 35.61 % të PS.

Sa i përket LSI, nuk ka marrë dot as 1 % të votave, por në fakt votat e LSI-së janë orientuar që të shkonin për PD-në.

Në qarkun e Kukësit ka përfunduar numërimi për Hasin dhe Tropojën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Dalin votat/ Ja cilët emra votuan hasjanët në masë

Tue Apr 27 , 2021
Ka përfunduar në Has edhe numërimi i votave për kandidatë. Siç mësohet nga numërimi, kandidati i parë i PD-së Flamur Hoxha ka marrë 349 vota. I dyti Isuf Çela ka marrë 188 dhe Shyrete  Koka ka marrë 3273 vota. Kandidati i parë i PS-së Gerta Duraku ka marrë 225 vota, […]