Kukës, shpallet konkursi me poezi për çmimin ‘Agim Spahiu’

Read Time:27 Second

Shpallet konkurs në poezi për çmimin letrar ‘Agim Spahiu’, Edicioni i Tretë.

Organizim i Këshillit të Qarkut Kukës, Klubit letrar Anton Pashku Kukës.

Në Konkurs përfshihen krijues të Qarkut Kukës, dhe të Prizrenit, Gjakovës, Dragashit, Klinës, Ferizajt.

Autorët konkurrues duhet të dërgojnë nga një poezi në adresën petritpalushi@gmail.com

ose material i printuar pranë Bibliotekës A. Spahiu në Kukës.

Afati i fundit i dorëzimit të materialeve:

12 dhjetor 2021, ora 20.00

Shpallja e fituesit me 17 dhjetor, ora 11.00

Te Salla American Corner / P. Kulturës H. Prishtina, Kukës

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/ Mundësi kuksian Ernest Domi shkon në Finlandë për turneun ndërkombëtar
Next post VIDEO/ 7 të arrestuar në Kukës