Kukësi-Dinamo, do luhet më 19 janar në stadiumin e ri

Read Time:39 Second

Kukësi-Dinamo është shtyrë dhe do të luhet të mërkurën e 19 janarit në orën 16:45 në stadiumin e ri ‘Kukës Arena’.

Federata Shqiptare e Futbollit ka shtyrë këtë ndeshje e cila mori këtë vendim pas një kërkese të dërguar nga ana e verilindorëve për ta shtyrë këtë duel për shkak të rasteve të shumta me COVID-19 në skuadër.

Në këtë mënyrë, ka marrë fund pritja 2-vjeçare e ekipit verilindor, i cili do ta inaugurojë këtë impiant modern në 19 janar në supersfidën ndaj Dinamos.

Ky takim ishte planifikuar të zhvillohej në stadiumin “Elbasan Arena” pasditen e së shtunës, por mesa duket shtyrja prej 4 ditësh e duelit kundër Dinamos ka bërë Kukësin që të marrë vendimin për ta inauguruar stadiumin më të ri në Shqipëri.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Personazhe nga Kukësi/ Rasim Juniku, gjakovari që bëri historinë e filatelisë
Next post VIDEO/ Kukësi pa energji elektrike, rikthehet zhurma e gjeneratorëve