Kukësi do të drejtohet nga një trajner italian

Ekipi i Kukësit përfundimisht do të drejtohet nga një italian, Diego Longos. Lajmi është bërë i ditur paraditen e sotme nga kreu i Bashkisë Kukës, Safet Gjici, i cili është edhe President nderi i ekipit.

Gjici tha se klubi me Longos prej ditësh ka pasur biseda intensive dhe parimisht palët kanë rënë dakord për një bashkëpunim me te gjitha kushtet e trajnerit.

Ai tha se shumë shpejt pritet zyrtarizimi. Gjici tha se trajneri është me përvoje, është zgjidhje e mirë për Kukësin por të gjitha këto do të shihen në fushën e lojës.

Gjici u shpreh se merkato te Kukësi vazhdon, lojtarët e marrë deri më tani janë të mirë, për pak ditë ekipi fillin stërvitjen.

Kryetari i Bashkisë, Safet Gjici foli edhe për stadiumin e ri. Ai nënvizoi se pritet të përfundojë në shtator kur fillon kampionati. Gjici tha se brenda korrikut vijnë stolat dhe fusha e barit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Takim në shkollë gjatë fushatës, për çfarë po hetohet deputetja e PS së Kukësit

Wed Jul 14 , 2021
Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka shqyrtuar sot ankesën e Qendrës Qytetare në lidhje me një takim të zhvilluar në shkollën e mesme ‘Shëmri’ të Kukësit nga deputetja e zgjedhur e PS-së në Kukës Gerta Duraku. Më herët, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e kishte rrëzuar këtë ankesë, por sot KAS-i […]