Skuadra e Kukësit ka prezantuar së fundmi transferimin e radhës në merkato teksa klubi verilindor ka firmosur me Françesko Hasaj.

20-vjeçari mbulon rolin e mesfushorit dhe ka firmosur një kontratë trevjeçare me Kukësin, teksa në sezonin e fundit ishte pjesë e Turbinës në Kategorinë e Parë.

Ky është afrimi numër gjashtë i verilindorëve në këtë sezon pas Jakup Berishës, Arbër Basha, Antonio Ilieski, Kristi Kote dhe Rimal Haxhiu.

Njoftimi i Kukësit:

WELCOME FRANÇESKO HASAJ ⚽️

✍? Futboll Klub Kukesi njofton se mesfushori Françesko Hasaj është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë! Futbollisti 20-vjeçar ka firmosur me klubin tonë për 3 sezonet e ardhshme, duke u bërë kështu futbollisti më i ri në skuadër.

⚽️ Hasaj vjen te Kukësi nga Kategoria e Parë, duke qenë se sezonin e fundit ishte pjesë e skuadrës së Turbinës, duke spikatur me këtë ekip. Klubi ynë ka gjetur akordin me klubin e Turbinës për transferimin e 20-vjeçarit te Kukësi.

?? Klubi i Kukësit i uron mirëseardhje mesfushorit Hasaj dhe shumë suksese me fanellën e skuadrës sonë. Mirë se vjen Françesko Hasaj! ?

Skeda e Lojtarit:

Emri: Françesko Hasaj

Mosha: 20 vjeç

Kombësia: Shqiptar

Pozicioni: Mesfushor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *