Kukësi humbet 2 me 1, Teuta shkon në finalen e Kupës

Teuta ka mposhtur me rezultatin 2-1 Kukësin, në ‘Niko Dovana’, duke shkuar në finalen e Kupës së Shqipërisë pas 13 vitesh.

Një triumf me përmbysje për skuadrën e drejtuar nga Edi Martini.

Verilindorët kaluan të parët në avantazh në minutën e 49-të me Eduart Rrocën, ndërkohë që Kapllani dhe Hoxha përmbysën gjithçka për durrsakët.

Finalja e Kupes se Shqiperise do te jete Tirana-Teuta.

Kujtojmë që ndeshja e parë përfundoi në barazim pa gola.

‘Djemtë e Detit’ do të përballen në finale me Tiranën që mposhti Bylisin në orën 17:30.

Si Teuta ashtu dhe Tirana festojnë 100 vjetorin këtë vitet dhe si për ironi, fati i ka vendosur përballë në finalen e Kupës.

FT: TEUTA-KUKËSI 2-1 (Ndeshja e parë ka përfunduar 0-0)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Koncensionari lë Kukësin pas asnjë rrugë lidhëse me autostradën

Thu Jul 16 , 2020
Biznesi i Kukësit i kërkon ARRSH-s ndërtimin e nyjeve integruese me autostradën. Shoqata Biznesi për Biznesin, ka demonstruar në terren me një autobus dhe mjete te tjera pamundësinë e lidhjes së Kukësit me autostradën. Janë katër drejtime që përplasen dhe krijojnë rrethanë për aksidente të rënda. Biznesi vendas ka ftuar […]