Kukësi mposht Vllazninë dhe ngjitet në krye

Read Time:40 Second

Kukësi ka marrë një fitore të rëndësishme në javën e gjashtë të kampionatit.

Verilindorët, në fakt, kanë mundur 2-0 në shtëpi Vllazninë dhe kanë kapur Teutën dhe Tiranën në kreun e renditjes, me bardheblutë që kanë një ndeshje për të luajtur.

Sfida është vendosur nga dy perla. Taipi, në minutën e 29-të të pjesës së parë, ka zhbllokuar takimin me një goditje të frikshme nga distanca. Në pjesën e dytë, në minutën e 83-të, ka ardhur goli i dytë i vendasve i shënuar nga Ndreca, që ka befasuar portierin me një goditje të pazakontë.

Vllaznia e ka mbyllur ndeshjen me 10 lojtarë pas kartonit të kuq të marrë nga Mustedanagic. Kjo është humbja e parë e ekipit shkodran në 6 javë, por që kushton përballë një rivali direkt si Kukësi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/ Supergol i Kukësit, 1 me 0 përballë Vllaznisë
Next post Çmime të papërballueshme, qytetarët e Kukësit siç hyjnë, ashtu dalin nga tregu