Kukësi nuk ndalet në merkato, firmos edhe me një mesfushor gjeorgjian

Kukësi vijon të përforcohet në merkato dhe sot ka prezantuar afrimin e mesfushorit 26-vjeçar gjeorgjian, Mate Tsintsadze, i cili ka firmosur me verilindorët një kontratë të vlefshme deri në verën e 2022-shit.

Futbollisti ka luajtur me skuadra të ndryshme në karrierën e tij, si Dinamo Tbilisi, Pogon Szczecin, Jelgava, Dinamo Batumi e Torpedo Kutaisi, ndërsa me fanellën e këtyre të fundit është përballur edhe me Kukësin në ndeshjet e Europa League.

Mesfushori Tsintsadze ka nisur menjëherë stërvitjen nën urdhrat e trajnerit Mirel Josa dhe do të jetë ky i fundit që do të vlerësojë gjendjen e tij fizike, para se ta grumbullojë për ndeshjet e kampionatit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kukësi vazhdon me shifra të larta infektimesh nga Covid

Fri Jan 29 , 2021
Për të disatën ditë radhazi, Kukësi ka shumë rastet të reja me koronavirus. Sipas raportimit të Ministrisë së Shëndetësisë në Kukës janë raportuar në 24 orët e fundit, 15 raste të reja. Por këto janë vetëm zyrtaret, pasi besohet se numri i të infektuarve është shumë më i larta. Ndërkaq […]