Kukësi, prej 3 ditësh me zero raste nga koronavirusi

Prej 3 ditësh Kukësi nuk është në listën e zonave me koronavirus.

Kështu bëhet e ditur nga raportimet ditore të Ministrisë së Shëndetësisë.

Dita e fundit që Kukësi ishte në listën e ministrisë së Shëndetësisë është data 13 shtator.

Në këtë ditë kishte 6 raste me koronavirus në Kukës dhe 4 raste në Tropojë.

Që prej kësaj dite, Kukësi nuk është në listën e raportimeve ditore.

Nuk dihet nëse nuk ka vërtetë raste, nuk janë bërë tampone, apo tamponët që kanë ardhur në Tiranë nuk janë analizuar ende nga Instituti i Shëndetit Publik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Aksident me vdekje në Rrugën e Kombit

Thu Sep 17 , 2020
Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur ditën e sotme në rrugën e Kombit. Aksidenti ka ndodhur tek mbikalimi Ndërfushas, ku automjeti ka dalë nga rruga dhe ka gjetur vdekjen drejtuesi i saj, Gersi Nikolli 35 vjeç. Njoftimi i policisë: Mirditë/Informacion paraprak Në aksin rrugor Milot-Morinë, në […]