Kukësi rinovon me xholin e skuadrës

Skënder Gega ka marrë një lajm të mirë, pasi një prej mbrojtësve ka nënshkruar kontratën e re. Bruno Lulaj është bindur nga propozimi i Kukësit dhe do të qëndrojë te verilindorët për dy vitet e ardhshme.

Mbrojtësi iu bashkua Kukësit verën e shkuar, pasi i kishte mbaruar kontrata me Skënderbeun. Në të shkuarën ai kishte spikatur me Laçin, ku hapësirat i kishte pasur të shumta.

Te Kukësi vjet Lulaj u aktivizua në 31 ndeshje në kampionat, gjysmën si titullar.

25-vjeçari mund të luajë në qendër të mbrojtjes, në të djathtë dhe si mesfushor qendre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Shoqata ‘Jetimët e Ballkanit’ ndërton 10 shtëpi në Kukës

Wed Sep 23 , 2020
Kryetari i Shoqatës Jetimët e Ballkanit, Halil Kastrati, sot bashkë me Kyebashkiakun e Kukësit Safet Gjici, ka dorëzuar sot 10 çelësa të banesave të familjeve në nevojë, ku dhe 4 banesa të tjera janë në përfundim. ‘Shtëpitë duhej të kishin mbaruar pak muaj më parë, por duke qene që Bashkia […]