Kukësi U21, ja kush do të jetë kapiteni i ri i skuadrës

Xheron Osma do të jetë kapiteni i Kukësit U21 për sezonin 2020-2021 në kampionatin U21!

Mesfushori është graduar nga trajneri Rraman Hallaçi si kapiteni i ri i kësaj grupmoshe.

Osma është një nga talentët e shumtë te Kukësi U21 dhe disa herë është thirrur edhe nga Skënder Gega për t’u stërvitur me ekipin e parë.

‘Unë si trajner, Osmën e shoh të ardhmen e Kukësit në mesfushë. Mendoj se me disiplinën dhe egon që ka, mund të rritet si futbollist dhe të jetë shembull në fushë dhe jashtë saj.

Është lojtar me cilësi dhe shumë elegant dhe shumë shpejt besoj do të jetë me Kukësin A’, tha trajneri Hallaçi për kapitenin e ri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Raste te reja me koronavirus në Kukës dhe në Tropojë

Tue Oct 13 , 2020
Raste të reja me koronavirus janë shënuar ditën e sotme në Kukës dhe në Tropojë. Sipas ministrisë së Shëndetësisë, bëhet fjalë për 2 raste të reja me koronavirus në Kukës dhe  4 në Tropojë. Ditët e fundit në Kukës nuk ka pasur raste te reja, ndërsa në Tropojë ka një […]