Kuksiani humb jetën nga koronavirusi

Një kuksian ka humbur jetën gjatë ditës së sotme si pasojë e koronavirusit.

Lajmi është bërë i ditur nga ministria e Shëndetësisë.

Sipas tyre, bëhet fjalë për një 63-vjeçar i cili kishte disa ditë i shtruar në spital.

Me humbjen e sotme te jetes nga 63-vjecari, ne qarkun e Kukesit ka shkuar ne 5 viktima numri i qytetareve qe kane humbur jeten nga Covid-19.

Gjatë 24 orëve janë 6 viktima nga Covid-19.

‘Edhe pas përpjekjeve të mëdha të ekipeve mjekësore, fatkeqësisht nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen në dy spitalet Covid, një 58 vjeçar nga Durrësi, një 70 vjeçar nga Kruja, dhe një 82 vjeçare nga Shijaku. Nuk e kanë fituar betejën, një 63 vjeçar nga Kukësi, një 64 vjeçar nga Shkodra, një 69 vjeçar nga Elbasani’, bën të ditur ministria e Shëndetësisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kundërshton policinë në Prizren, qytetari nga Shqipëria prangoset i plagosur

Wed Aug 5 , 2020
Policia në Prizren ka arrestuar një qytetar të Shqipërisë pasi kishte penguar dhe ka tentuar të sulmoj zyrtarët policor të Kosovës. Sipas raportit 24 orësh të policisë së Kosovës rasti ka ndodhur në një rrugët e qytetit të Prizrenit ku i dyshuari mashkull  qytetar i Shqipërisë derisa kishte qenë duke […]