Lista me emra/ Kuksianët votojnë kandidatët e tyre të PD, eleminohet Bashkim Shehu

1

Përfundon procesi i votimit për konfirmimin e kandidatëve në Degën Kukës.

Ja çfarë shkruan PD e Kukësit në Facebook:
Mirënjohje të thellë për pjesëmarrjen masive në këtë proces të anëtarëve të Partisë. Mirënjohje për grupin e punës për organizimin e një procesi model.

Në përfundim të dhënat e votimit janë si më poshtë:

Numri i anetareve me të drejtë vote: 1365 anëtarë
Pjesëmarrja në votime: 949 anëtarë ose 69,5 %

Anëtarët konfirmuan kandidatët e mëposhtëm, që vijonë procesin ne fazën tjetër:

1. ADMIR SINAMATI
2. ARBEN CEJKU
3. IBRAHIM BRUKA
4. SAHIT PRIZRENI
5. VJOLLCA VATA

Falenderojmë të gjithë kandidatët për qytetarinë dhe vlerat e treguara në këtë gatë të brendshme.

Procesi i brendshëm përfundoi! Demokratët e Kukësit janë bashkë dhe në aleancë edhe me qytetarët e ndershëm të Kukësit, do të mundin të keqen dhe do ti sigurojnë fitoren e thellë të Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 Prillit 2020

One thought on “Lista me emra/ Kuksianët votojnë kandidatët e tyre të PD, eleminohet Bashkim Shehu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Përfaqësuesi politik i Ramës, Gjici 'përshëndet' zgjedhjet në PD e Kukësit

Fri Sep 25 , 2020
Nga Safet Gjici 👉Proçesi fasadë i Lulit në “botën e çudirave” përfundon ku nuk marrin pjesë as 30% e anëtarsisë. 👉Ish kryetarin”part-time” Bashkim Shehu që e katandisi kukësin 30 vite prapa👎🏻👎🏻 ,pas ndëshkimit që i bënë kukësianët ,merr dhe një super ndëshkim nga anëtarët e ndershëm të partisë demokratike,harrojeni se […]