Masat anti-Covid, Prizreni boshatiset pak para orës policore

Kanë kaluar më shumë se një javë prej kur në Kosovë hyn në fuqi masat e reja anti-COVID.

Këto masa prekin gjithë territorin, derisa komunat që kanë numër më të madh të të infektuarve janë në zonën e kuqe, ku ka edhe orë policore.

Ndonëse qyteti i bukur i Prizrenit, gjatë të dielave është i stërmbushur me qytetarë e vizitorë, mbrëmja e gjeti me rrugë të boshatisura.

Pak pas orës 18:00 në qytet s’mbeti asgjë, veç errësirës dhe të ftohtit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

‘Adhuroj Edi Ramën’/ Aktorja e Portokallisë emërohet Drejtoreshë kulture në Tropojë

Mon Nov 23 , 2020
Pasi shfaqi adhurimin për Edi Ramën dhe pretendon të kandidojë për deputete në Tropojë, aktorja e Portokallisë Ariola Demiri është emëruar Pallatit të Kultures dhe Muzeut në Bajram Curri. E Demiri, edhe pse nuk shkon asnjë ditë në vendin e saj të punës në Bashkinë e Bajram Currit, rrogën e […]