Merr flakë mali i Gjallicës

Read Time:37 Second

Rreth orës 18:00 të së premtes në malin e Gjallicës sipër fshatit Shtiqën, janë shfaqur flakë dhe tym i madh.

Tymi dhe flakët kanë filluar dhe është zhvilluar në mënyrë të çuditshme paralele në një gjatësi prej rreth 300-400 metra dhe më pas është zhvilluar sipër drejt majës.

Vendi ku ka marrë flakë mali ka qenë pylli më i dendur dhe më i pa prekur i pishës.

Nuk ka mundësi kalimi për bagëtitë dhe as nuk ka bimë medicinale që mund të dyshohet se dikush ka hedhë cigare.

Shumica e banorëve të Shtiqnit mendojnë se është zjarrvënie e qëllimshme pasi ka marrë njëkohësisht zjarr në mënyrë horizontale.

Sipas zjarri nuk ka rënë nga faktorët natyrale pasi nuk zhvillohet në atë mënyrë njëkohësisht.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post FOTO/ Kukësi, destinacion turistik për të apasionuarit e natyrës
Next post Bijtë e Gjallëjqes nisen për të shuar zjarrin-Nga Admir Sinamati