Moti i keq në Kukës, akull, borë dhe mungesë energjie në gjithë zonat

Situata e motit në Kukës është e rëndë edhe pse nuk përmbytje, por reshjet e borës dhe moti i ftohtë ka sjellë dëme të mëdha.

Kreu i PD-së së Kukësit, Arif Rexhmati ka denoncuar situatën dhe lënien pa dore të shtetit për zonat e ndryshme të Kukësit.

Reagimi i plotë i Arif Rexhmatit:

Akull, bore dhe mungese te energjise elektrike!

Deme te jashtezakonshme ne drufrutore dhe infrastrukture!

Kjo eshte situata e 24 oreve te fundit per te gjithe fshatrat e Kukesit ne lartesine mbi 500 m.

Nderkohe qe pushtetaret bejne foto dhe reklame per dy derrasa te vendosura ne uren e prishur te fshatit Mgulle, fshatra dhe zona te tera  si Shishtaveci, Topojani, Bushtrica, Gryke-Çaja si dhe fshatra te Zapodit, Malziut, ujmishtit, Kalisit, Surroit e Bicajt jane pa asnje ndihme ne situaten e krijuar nga reshjet!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Hallaçi mesazh tifozëve kuksianë

Sun Jan 10 , 2021
Nga Rahman Hallaçi Dëshiroj të ndaj një mesazh të shkurtër me tifozët kuksianë. E di që këto nuk janë rezultatet për të cilat kemi punuar të gjithë së bashku ndaj jam i zhgënjyer po aq sa jeni dhe ju, si kuksian, ish-kapiten dhe aktualisht trajner i Kukësit. Dhimbjen po e […]