• Thu. Jun 13th, 2024

Mundësi e mirë për kosovarët/ WizzAir vjen në Kukës, këto janë katër linjat e para

Feb 4, 2022

Kompania WizzAir ka ulur avionët e saj në aeroportin ndërkombëtar “ZAYED – Flatrat e Veriut” në Kukës, për të nisur në maj operimin e pandërprerë, me 4 destinacionet e para drejt Austrisë, Gjermanisë dhe Zvicrës.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se fillimisht këto linja do të jenë dy herë në javë, shkruan IndeksOnline.

Linjat e reja nga Kukësi do të jenë për Vjenë, Memingen, Kalstrue dhe Basel. Gjithçka nis nga muaji maj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *