Ndahet nga jeta doktori i njohur Kuksian, Arben Korbi

Ndahet nga jeta parakohe, doktori i njohur Kuksian dhe ish kryetari komunes Bicaj, Dr. Arben Korbi!

Ngushellime familjes dhe gjithe te dashurve 😢
Ceremonia e percjelljes mbahet sot ne oren 15:00 ne fshatin e tij te lindjes, Kolesjan.

Lindur në vitin 1965 Kolesjan Kukës. Përfundoi fakultetin e mjekësisë në vitin 1988 në Tiranë. Punoi mjek i përgjithshëm në Qendrën Shëndetësore Bicaj deri në vitin 1994.

Specializohet për Anestezi Reanimator në vitin 1994 Tiranë, më pas vazhdoi punën mjek si Anestezist-reanimator në spitalin e Kukësit.

Në vitin 2007 – 2011 dhe në vitin 2011 – 2015 zgjidhet Kryetar i Komunës Bicaj Kukës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

VIDEO/ Rradhë kilometrike në Morin, shqiptarët e Kosovës si ndahen bregdetit

Sat Aug 29 , 2020
Radhë kilometrike makinash në pikën kufitare të Morinit. Mijera shqiptare te Kosovës preferojnë te kalojne fundjaven ne bregdetin shqiptar. Gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm mbi 1000 autovetura kanë hyrë në Shqipëri, ndërkohë radha e automjeteve ka mbërritur deri në Vërmicë. Ndërsa, trafiku është i rënduar deri në […]