Ndahet nga jeta mësuesja e njohur bicjane

U nda ne menyre te papritur nga jeta mengjesin e sotem, Zysha Farie, Farie Palushi-Kerxhaliu.

Zysh Faria, nje nga mesueset me te njohura te shkolles se Bicaj, nxorri ne jete me dhjetera e qindra breza nxenesish.

Edhe pse kishte disa vite ne pension, ajo vazhdonte te kontribuonte per komunitetin ku lindi, jetoi dhe punoi, ne Bicaj te Kukesit.

Ngushellime familjes!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Defekti në Fierzë lë pa energji Kukësin, Hasin dhe krejt zonën

Wed Feb 10 , 2021
Zona verilindore pa energji elektrike. Qyteti i Kukësit që nga ora 17:35 minuta vijon të jetë në errësirë. Shkak për ndërprerjen e energjisë është bërë stuhia që ka përfshirë rajonin. Sipas informacioneve paraprake mendohet se defekti ka ndodhur në linjën e transmetimit të tensionit të mesëm 110 kv Kukës-Fusharrës. Burimet […]