• Thu. Jun 13th, 2024

Ndahet nga jeta në Francë, Korab Spahia, nipi i Sali Spahisë

Nje tjeter kuksian, patriot dhe atdhetar eshte ndare nga jeta jashte vendit.

Korab Spahiu ka nderruar jete ne Francë.

Me poshte, ngushellimi i Shpetim Axhamit, kryetar i PLL:

Ngushëllim për familjen Spahiu!

Me hidherim dhe dhimbje të thellë, morëm njoftimin e ndarjes nga jeta të njeriut tuaj të dashur Korab Spahiu.

Në emrin tim personal dhe të Partisë Lëvizja e Legalitetit i shprehim ngushëllimet bashkeshortes Sylvia, vellait Ylli Spahiu, djemve dhe vajzave të të ndjerit dhe gjithe të afermeve të kesaj familje të madhe.

Korab Spahiu, pinjoll në rrenjë i patriotit Islam Spahisë, nip i patriotit Sali Spahiu dhe djalë i atdhetarit Nezir Spahiu e kaloi jeten në egzil pas vendosjes te regjimit komunist ne Shqipëri.

Familjarisht me babë, xhaxhallarë, vëllezer e te afërm të tjerë, në egzil ku ata qëndruan, u bënë mbështetës të legalitetit dhe zogizmit duke qëndruar gjithmone afer Familjes Mbretërore dhe legalitetit duke dhënë nje kontribut të madh kombetar atdhedashurie siç i ka pas hije brez pas brezi kësaj familje.

U prehte i qetë në paqe Korab Spahiu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *