Ndahet nga jeta shkencëtari kuksian, Hamit Noka

Doktori i Shkencave Gjeologjike dhe profesori i Associuar, kuksiani Hamit Noka, mësohet se ka ndërruar jetë.

Lajmi bërë i ditur në rrjetet sociale nga të afërmit e tij.

Mësohet se ai ka humbur jetën nga koronavirusi Covid-19.

Noka ishte një personalitet në shkencën e gjeologjisë jo vetëm në Kukës, por në gjithë Shqipërinë.

Personalitet i shquar në fushën e kërkimeve dhe studimeve gjeologjike.

Luma Post i shpreh ngushëllimet familjes, të afërmve dhe miqte të shkencëtarit kuksian, Hamit Noka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

'Kurrë nuk kam qenë kaq i sëmurë', Skënder Gega flet nga izolimi

Sun Nov 22 , 2020
Trajneri i Kukësit, Skënder Gega, prej rreth dy javësh është i izoluar në shtëpinë e tij në Tiranë pasi ka rezultuar pozitiv me “COVID-19”. Ai ka munguar nën drejtimin e skuadrës në ndeshjen e Kupës së Shqipërisë ndaj Besës dhe sot për javën e tretë të kampionatit kundër Teutës. Për […]