• Tue. May 21st, 2024

Një brazilian për mbrojtjen e Kukësit

Ekipi i Kukësit ka afruar edhe një brazilian.

Por jo në sulm, siç mund të mendojë dikush, por një brazilian për mbrojtjen.

Njoftimin e ka bërë të ditur Klubi i Kukësit në Facebook.

Welcome ebert cardoso da silva

 Futboll Klub Kukesi njofton se mbrojtësi i majtë Ebert Cardoso Da Silva është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë! Futbollisti 29-vjeçar ka firmosur me klubin tonë për 1 sezon, me opsinon rinovimin edhe për 1 tjetër sezone, duke u bërë kështu futbollisti më i ri në skuadër. 

Ebert vjen te Kukësi nga kampionati armen, duke qenë sezonin e fundit pjesë e skuadrës së Norvank, teksa në të shkuarën ka luajtur edhe në Ukrainë, Bullgari e Brazil.

Klubi i Kukësit i uron mirëseardhje mbrojtësit Ebert dhe shumë suksese me fanellën e skuadrës sonë. Bem vindo Ebert!

Skeda e Lojtarit:

Emri: Ebert Cardoso Da Silva

Mosha: 29 vjeç

Kombësia: Brazilian

Pozicioni: Mbrojtës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *