Një kuksian arrestohet në Dibër

Read Time:53 Second

Një i ri nga Kukësi është arrestuar në Dibër.

Policia bën të ditur se 19-vjeçari me inicialet B. Sh., është ndaluar pasi akuzohet se në rrugën Sllovë-Kala e Dodës-Kukës po transportonte 13 emigrantë të paligjshëm.

Njoftimi i Policisë së Dibrës:

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit.

Shërbimet policore të Seksionit për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm në DVP Dibër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Dibër, në vijim të punë për parandalimin dhe goditjen aktivitetit të paligjshëm të dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufijve kundrejt shpërblimit, ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim :

B.SH., 19 vjeç, banues në Kukës.

Ky shtetas me datë 04.10.2021, në segmentin rrugor Sllovë-Kala e Dodës-Kukës, është konstatuar nga shërbimet e policisë duke transportuar me një automjet furgon 13 emigrantë të paligjshëm, të cilëve iu kishte premtuar kalimin e kufirit kundrejt pagesës.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër për veprime të mëtejshme.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/ ‘Histori Shqiptare’ në Grykë Çajë, bujtinat dhe turistët
Next post VIDEO/ 62 vite Radio Kukësi