Një kuksian humb jetën nga koronavirusi

Ka pasur rritje të numrit të viktima në 24 orëshin e fundit nga koronavirusi në Shqipëri.

Siç bën të ditur ministria e Shëndetësisë, 6 qytetarë kanë humbur jetën.

Mes viktimave të ditës së sotme, është edhe një i moshuar nga Kukësi.

Bëhet fjalë për një 72-vjeçar i cili ka humbur jetën në spitalin Covid-2 tek Sanatoriumi.

‘Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, fatkeqësisht, në dy spitalet COVID, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen;

një 63 vjeçar nga Lezha, një 67 vjeçare dhe një 70 vjeçare nga Tirana, një 70 vjeçar nga Librazhdi, një 72 vjeçar nga Kukësi dhe një 88 vjeçar nga Dibra. I shprehim ngushëllimet familjarëve’, bën të ditur ministria e Shëndetësisë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Safet Gjici emërohet përfaqësues politik i PS në Qarkun Kukës

Tue Sep 1 , 2020
Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici është emëruar sot nga Edi Rama, si përfaqësues politik i PS në Qarkun Kukës. Vendimi është marrë në mbledhjen informale të grupit parlamentar të PS të mbajtur në Elbasan. Gjici ka zëvendësuar në këtë detyre, Ilir Beqajn, që u emëruar përfaqësues politik i PS në […]