Një sulmues nga Mali i Zi për Kukësin

Read Time:1 Minute, 0 Second

Kukësi ka nënshkruar me një futbollist të ri.

Bëhet fjalë për sulmuesin malazez, Alija Krniç i cili ditën e sotme ka firmosur kontratë 2-vjeçare me klubin verilindor.

Në të kaluarën, 23-vjeçari ka luajtur edhe për Almudevar në Spanjë, dhe Deçiç i Tuzit e Iskra në Malin e Zi. Malazezi bëhet afrimi i pestë për Kukësin në këtë merkato, pasi më parë janë zyrtarizuar edhe Edison Ndreca, Klejdi Daci, Ardit Hila dhe sulmuesi Edi Basa.

Njoftim i Klubit te Kukesit:

Futboll Klub Kukesi njofton se sulmuesi i djathte Alija Krnić eshte zyrtarisht futbollist i skuadres sone! Futbollisti malazez me origjine shqiptare ka firmosur me klubin nje kontrate dy vjecare, duke u bere keshtu futbollisti me i ri ne skuader.

Krnić vjen te Kukesi nga kampionati serb ku sezonin e fundit ka qene pjese e skuadres se Javor Matis ne Superlige. Ne te kaluaren, ai ka qene pjese e ekipeve si Decic Tuz, Almudevar e Iskra.

Klubi i Kukësit i uron shumë suksese sulmuesit Krnić me fanellen e ekipit tone

Skeda e Lojtarit:

Emri: Alija Krnić

Mosha: 23 vjeç

Kombësia: Malazez

Gjatësia: 1.75 m

Pozicioni: Sulmues i djathte, sulmues i dyte

Klubet e mëparshme: Decic Tuz, Almudevar, Iskra, Javor Matis.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post FOTO historike/ Si u ndërtua Kukësi i Vjetër
Next post Bashkia e Kukësit me nënkryetar të ri