February 27, 2024

Njihuni me Arbër Ndreun, kandidatin e Nismës Thurje në Kukës

1 min read

Arber Ndreu kandidat për Nisma #Thurje për #Kukësin ka lindur ne qytetin e Kukesit dhe ka jetuar deri ne moshen 10 vjeç ku me pas është transferuar ne qytetin e Tiranes.

Studimet i ka kryer per perkthim-interpretim prane Fakultetit të Gjuhëve Huaja dhe Administrim Biznesi.

I angazhuar si trajner futbolli dhe licencuar prej 11 vitesh, ka drejtuar ekipin e futbollit te femrave ‘Dardania Sport’ si nje risi per qytetin e Bajram Currit.

Arbëri ka punuar per nje kohe jo te shkurter si shoqerues i grupeve shqiptare drejt vendeve te huaja mendon se eksperiencat e fituara do të sjellë nje tjeter kulture ne vendin e tij

Arbëri shprehet:

– Une nuk po kandidoj per te luftuar me partite ne pushtet por mendoj qe ka ardhur koha qe nga Kukesi dhe ne te gjithe Shqiperine tu lihet vend te drejtohet nga te rinjte dhe shpresoj qe kuksianet te më mbeshtesin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *