Pa patentë ishte nisur për Kukës me ‘Jaguar’

Policia e Kukësit ka ndaluar një 28-vjeçar për shkak se u kap pa patentë duke drejtuar mjetin e tij luksoz tip ‘Jaguar’.

Burime zyrtare bëjnë me dije se të riut i ishte pezulluar patenta më parë, por ai nuk e ka marrë këtë fakt në konsideratë duke vijuar të drejtojë makinën pa leje drejtimi.

Madje, gjatë kontrollit të dokumentacionit të makinës, ai ka kundërshtuar me forcë punonjësit e policisë.

‘Arrestimi i tij u bë pasi, në qytetin e Kukësit, duke drejtuar automjetin tip ‘Jaguar’, është ndaluar nga Policia Rrugore dhe gjatë verifikimit të dokumentacionit ka rezultuar se shtetasit I.L. i ishte pezulluar leja e drejtimit deri në janar 2021 dhe ai vazhdonte ta drejtonte mjetin pa leje drejtimi’, bën me dije policia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Sot të tjera raste të reja me koronavirus në Kukës

Sat Sep 12 , 2020
Të tjera raste me kotonavirus janë regjistruar sot në Kukës. Sipas ministrisë së Shënsetësisë, 3 raste janë shënuar sot në Kukës dhe 1 rast në Tropojë. ,Ju informojmë për situatën epidemiologjike në vend për 24 orët e fundit: Janë kryer 872 testime për të dyshuar të prekur nga COVID-19, dhe […]