• Sat. Jun 22nd, 2024

Merr flakë mali i Gjallicës

Rreth orës 18:00 të së premtes në malin e Gjallicës sipër fshatit Shtiqën, janë shfaqur flakë dhe tym i madh. Tymi dhe flakët kanë filluar dhe është zhvilluar në mënyrë…

FOTO/ Kukësi, destinacion turistik për të apasionuarit e natyrës

Kukësi me bukuritë natyrore që e rrethojnë dhe monumentet e kulturës është kthyer në një destinacion turistik gjatë sezonit të këtij viti. Të shumtë janë turistët vendas e të huaj,…

Vatra të reja me COVID në Kukës, sot 8 raste të reja

Kukësi vazhdon të jetë një vatër e nxehtë e koronavirusit. Në 24 orët e fundit janë shënuar 8 raste te reja me Covid në Kukës dhe nga autoritetet shëndetësore klasifikohen…

FOTOLAJM/ ‘Nisin’ fluturimet nga Aeroporti i Kukësit

U infektuan në një ceremoni varrimi, 5 raste të reja në Kukës

Ka mjaftuar një ceremoni mortore në Kukës, pak ditë më parë që të kthehet në vatër infektimesh me COVID- 19. Katër rasteve të para, prej të cilave tre të së…

Akuzat ndaj Thaçit dhe lufta e UÇK-së

Para disa ditësh, përpara parlamentit të Serbisë u vendos një banderolë kunder UÇK-së. Në vështrim të përgjithshëm kjo nuk na jep ndonjë risi, pasi dihet urrejtja serbe për shqiptarët. Ama,…

Man Utd footballer released on bail pending further investigation

Lorem ipsum dolor sit amet,sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Lorem…

Explaining Boston Uprising’s fall from grace

Lorem ipsum dolor sit amet,sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Lorem…

Rise Nation intent to ‘stay humble, stay hungry’

Lorem ipsum dolor sit amet,sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Lorem…

Fortnite Summer Skirmish Series struggles in opening week

Lorem ipsum dolor sit amet,sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Lorem…