• Sat. Jun 22nd, 2024

E nisi duke larë pjata, historia e kuzhinierit që u vlerësua me çmimin e rëndësishëm në Angli

Shefi i kuzhinës Selman Haxhiu ka treguar historinë e tij të emigrimit dhe suksesit në Angli. Prej 10 vitesh, ai ushtron profesionin e kuzhinierit. Haxhiu tha se e ka nisur…

Kukësi në finalen e Kupës, eliminoi Tiranën

Kukësi, bëhet skuadra e parë që kualifikohet në finalen e Kupës së Shqipërisë. Verilindorët, eliminuan Tiranën në gjysmëfinale. Sukses i rëndësishëm për skuadrën e Bledar Devollit, që iu fal fitores…

Sezoni turistik në Kukës, qendrat shëndetësore në shërbim edhe të turistëve

Ardhja e sezonit veror ka shtuar masat në qendrat shëndetësore të qarkut Kukës, me qëllim ofrimin e shërbimit shëndetësor jo vetëm për banorët por edhe për turistët që zgjedhin këtë…

Kukësi i rënë në Kategorinë e Parë, por kërkon finalen e Kupës

Kukësi është i fokusuar i tëri në Kupën e Shqipërisë. Tani, praktikisht të rënë nga Superiorja, verilindorët duan të shpëtojnë në njëfarë mënyre sezonin, duke shkuar në finalen e Kupës…

VIDEO/ Borë dhe akull, kujdes kur udhëtoni në Rrugën  e Kombit, ka dhe aksidente

Mëngjesi i sotëm e ka gjetur zonën e Kukësit dhe veriun e Shqipërisë të përfshirë nga moti i keq me reshje të shumta shiu dhe dëborë ne lartësi. Siç mësohet,…

Media italiane: Kukësi, xhevahiri i fshehur mes maleve shqiptare

Media italiane ‘Meteo Giornale’ i ka kushtuar një shkrim qytetit të Kukësit, duke e cilësuar atë një vend magjepsës, ku çdo hap të sjell më pranë zbulimit të diçkaje të…

Kukësi zbardhet nga dëbora në pranverë, trashësia deri në 10 cm, akset problematike

Zona veri-lindore e vendit është përfshirë nga moti i keq shoqëruar me reshje shiu e bore. Në lartësitë mbi 700 metër ka pasur reshje dëbore deri në një trashësi prej…

Asnjë gjurmë e 3 vjeçarit! Kontrolle në Kukës e Has, gjyshja shpallet në kërkim nga policia

Asnjë gjurmë e 3 vjeçarit prej më shumë se 5 ditësh tashmë. Policia e Durrësit njofton se janë kryer kontrolle në bashkëpunim me blutë e Kukësit, në zonën e këtij…

Sheshi që meriton nji emën-Shkruan Naim Palushi

Në pranverën e vitit 1999 ishte vend-grumbullimi ma i madh i të dëbuemve nga lufta në Kosovë (nga sheshi “Skënderbej deri te Dega e Mbrendshme). Tre muaj kanë jetue me…

Kukësi i dorëzuar në kampionat, tani kërkon prestigjin e Kupës

Kukësi ndodhet në vendin e fundit të renditjes dhe misioni mbijetesë për verilindorët bëhet gjithnjë e më e vështirë javë pas jave. Skuadra kuksiane është aktualisht 12 pikë larg Laçit…