Sot së bashku me shoqatën FENIX nga Kosova, kryetari i bashkisë Safet Gjici në prani dhe të ambasadorit të Kosovës në Shqipëri Nait Hasani dorëzuan 6 shtëpi të reja me kushte plotësisht moderne dhe bashkëkohore për 6 familje që ishin në gjendje të keqe ekonomike por dhe në kushte tepër […]

Një 57-vjeçar nga fshati Topojan i Kukësit, ndërroi jetë nga koronavirusi duke shënuar kështu viktimën e parë në Kukës nga COVID-19 që nga fillimi i pandemisë. 57 -vjeçari ishte shtruar në Infektivin e Tiranës me datën 6 korrik 2020. Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Kukës, ka marrë tamponë në familjen […]

Teuta ka mposhtur me rezultatin 2-1 Kukësin, në ‘Niko Dovana’, duke shkuar në finalen e Kupës së Shqipërisë pas 13 vitesh. Një triumf me përmbysje për skuadrën e drejtuar nga Edi Martini. Verilindorët kaluan të parët në avantazh në minutën e 49-të me Eduart Rrocën, ndërkohë që Kapllani dhe Hoxha […]

Një polic është plagosur sot në Tropojë, pas një sherri me fqinjin e tij për një pronë. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme. Polici është në spital jashtë rrezikut për jetën. Njoftimi i Policisë së Tropojës: Rreth orës 14:30, në fshatin Bujan, si pasojë e një konflikti të çastit për […]