Statusi titullohet “Çudira shqiptare”, por asht fshi prej autorit pas reagimit të nji mase t’madhe komentuesish për marrinat që ka shkrue.

Autori asht me origjinë prej Prizreni, lind e rrit në Tiranë.

Funksioni ma i naltë që ka pas, asht ai i nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë.

Gjithashtu mbas shkarkimit prej nënkryetari të KLD-së ka pas themelue Aleancën Kuq e Zi, aleancë e cila prej drejtimit të tij e pati jetën fort të shkurtë.

Tash përgjigje me radhë “çudinave” të ktij spahisë Prizrenit:

  1. N’Kuksin e mbytun padrejtësisht prej shtetit asht lujt futboll qysh me themelimin e qytetit dhe Sportklub Kuksit, prej patriotit Tahir Zajmi në vitin 1930.

Po ku e di ti se kush ka qenë patrioti Tahir Zajmi…!

  1. Pa i justifikue, tifozat kuksianë (që ti nuk i njeh dhe se ke idenë se kush janë), prej dashnisë madhe për ekipin dhe kthimin e tij në shtëpi kan zbarkue n’fushë me festue për stadiumin dhe ngjarjen e madhe.
  2. Kanë hy pa biletë i madh e i vogël, e njato gjana t’vogla që kanë ndodh janë krye prej adoleshentash e cullhane nër moshë.
  3. Bari asht aty ma i fortë se asnjiherë.
  4. Tifozat e Kuksit (ku përfshihet edhe grupi “Tigrat e Zhurit) veç mosmirnjohsa nuk janë (pyeti tifozat kryeqytetas ose prizrenas).
  5. Padyshim kuksianët janë unik, i ke provu me Aleancën Kuq e Zi kur deshte me shkallmu doganën e Morinit (mosmirnjohsi n’kët rast je ti).
  6. Padyshim që kemi lujt edhe n’fushë kompiresh…

Ishte koha kur n’fundin e ‘80 kur ekipi i “Përparimit” kryente stërvitjen në Shishtavecin e bukur dhe malor dhe jemi ndje fort t’lumtun!

  1. Ka ik koha kur kuksianët ishin të penalizum me lujt n’kategori t’parë.

Tash qe nji dekadë jemi përfaqsu denjësisht në rang nacional e ma fort në atë internacional (rezultate që ekipet e Tiranës e Prizrenit as n’andërr nuk i kanë pa).

  1. Nji kshillë falas: Merru me qebapa!

Se helbete si turqeli Prizreni mundesh me ju dhanë drejtim…

E fundit, kur kuksianët kanë ndal shkavin, ty t’kan qebap me kompire!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *