Pas ditëve të qeta, rikthehet koronavirusi në Kukës

Pas disa ditëve të qeta, sot janë rikthyer rastet në Kukës.

Sipas asaj që bëhet e ditur nga Ministria e Shëndetësisë, sot në Kukës janë shënuar 5 raste të reja me Covid-19.

Gjithashtu një rast i ri është shënuar edhe në Has.

Disa prej qytetarëve po trajtohen në banest e tyre e të tjerë në spitale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Bullgaria dhuron 300 pako ushqimore për banorët e Gorës

Tue Aug 4 , 2020
Ambasada e  Bullgarisë në Tiranë ka dhuruar 300 pako ushqimore dhe materiale higjenike për Bashkinë Kukës. Ambasadori Momtchil Stoyanov Raytchevski ishte i pranishëm në Kukës për dorëzimin e ndihmave. Kryetari i Bashkisë Kukës Safet Gjici, shprehu mirënjohjen e tij në lidhje me solidaritetin e treguar nga shteti Bullgar për Kukësin. […]