Përkeqësohet situata në Kukës, rritet numri i të infektuarve

Situata nga koronavirusi në zonën e Kukësit fatkeqësisht ka ardhur duke u përkeqësuar.

Ditën e sotme janë regjistruar 11 raste të reja infektimesh, nga 7 raste që ishin ditën e djeshme.

Numri i infektimeve në Kukës sot ishte direkt pas Tiranës.

Këta persona janë vatra të reja.

Numri i personave aktiv në Kukës është i madh, gjithashtu edhe i të shëruarve.

Ndikim për rritjen e numrit të të infektuarve ka edhe situata në Kosovë, ku Prizreni është një nga vatrat më të mëdha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

FIFA trondit Kukësin, i bllokohet merkatoja, lajmi u mbajt i fshehtë për 6 muaj

Fri Jul 31 , 2020
Kukësi është tronditur nga një lajm i fortë nga FIFA e cila ka bllokuar merkaton e klubit shqiptar. Nënkampionët e Shqipërisë bënë me dijë nëpërmjet komunikimit për shtyp se çështjen në fjalë e kanë dërguar në Zvicër dhe e konsideron vendimin e FIFA-s si të pakuptimtë. KOMUNIKATË PËR SHTYP NGA […]