Përleshje mes dy të rinjve në Krumë, goditet edhe policia

Arrestohet një 22 vjeçar në Has pas një konflikti me një 17 vjeçar.

Por pas ndërhyrjes, ai ka kundërshtuar edhe punonjësit e policisë.

Njoftimi i Policisë së Kukësit:

U konfliktua për motive të dobëta me një shtetas dhe kundërshtoi punonjësit e Policisë, arrestohet në flagrancë 22-vjeçari.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Has arrestuan në flagrancë shtetasin T. M., 22 vjeç, banues në Bardhaj, Has.

Arrestimi i tij u bë pasi, në qytetin e Krumës, pas një konflikti për motive të dobëta me shtetasin E. B., 17 vjeç, banues në Nikoliq, Has, kanë goditur njëri-tjetrin me grushte.

Shtetasi T. M., pas konfliktit, ka tentuar të largohet me një mjet dhe në momentin e ndalimit, ka kundërshtuar me forcë shërbimet policore.

Gjithashtu u procedua shtetasi E. B., për veprën penale ‘Dëmtime të tjera me dashje’.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprat penale ‘Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik’, ‘Goditjet për shkak të detyrës’ dhe ‘Dëmtime të tjera me dashje’.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

‘Njerëzit ushqehen me borxhe’/ Flamur Hoxha: Me PD ekonomia dhe Shqipëria do të fitojë

Wed Mar 17 , 2021
Drejtuesi politik i qarkut të Kukësit Flamur Hoxha teksa u takua me tregtarë të vegjël, dëgjoi shqetësimet e Adelajdës, e cila së bashku me të motrën vazhdojnë studimet e larta. Ato rrëfyen se shpenzimet nga dyqani i tyre familjar nuk janë të mjaftueshme, ndaj ndihmë kanë të ardhurat të cilat […]