Përplasen 2 makina në Rrugën e Kombit, një i vdekur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit.

Ngjarja ka ndodhur pranë Rubikut.

Një person ka humbur jetën si pasojë e përplasjes se 2 automjeteve, ndersa një tjetër është plagosur rëndë dhe është dërguar në spitalin e Traumës në Tirane.

Policia dhe grupi hetimor ndodhen ne vendin e ngjarjes dhe po punojnë për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.

Policia Lezhë/ Informacion paraprak

Në aksin rrugor Milot-Rrëshen ,në vendin e quajtur “Skuraj”, mjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin Gj.N.,është përplasur me mjetin tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin M.Sh.

Si pasojë e përplasjes ka marrë dëmtime duke gjetur vdekjen shtetasja D.N.,70 vjeçe, e cila ndodhej pasagjere në mjetin tip “Benz”,me drejtues shtetasin Gj.N.

Grupi hetimor ndodhët në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkaqeve dhe rrethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Me çanta plot me drogë nëpër mal drejt Prizrenit

Fri Nov 27 , 2020
Ditën e djeshme dy persona janë vënë re nga policia kosovare në pikën doganore kufitare Morinë-Vërmicë, duke transportuar çanta me drogë nga Shqipëria drejt Kosovës. Kur kanë parë policinë, dy persona kanë lënë çantat me drogë të llojit kanabis që peshonin rreth 28 kg, ku ishin 50 paketime dhe u […]