• April 21, 2024 12:55 pm

Plagoset nga policia një sirian në doganën e Morinit

Një fugon me klandestinë teksa tentonte të kalonte ilegalisht kufirin në Morinë është ndjekur nga polica, e cila po kryente një operacion për kalim të paligjshëm të kufirit.

Pasi u ka bërë shenjë për të ndaluar, shtetasit sirianë nuk i janë bindur urdhrit të policisë për të ndaluar. Më pas kanë zbritur nga fugoni dhe ndjekja nga policia është bërë në këmbë.

I riu sirian ka mbetur i plagosur me armë në pjesën e brinjëve dhe është transportuar me urgjencë në Spitalin e Traumës, jashtë rrezikut për jetën.

Janë ndaluar dhe po merren në pyetje shtetasit e tjerë sirianë, ndërsa paraprakisht dyshohet se ngjarja ka ndodhur nga pakujdesia gjatë ndjekjes që policia po u bënte.

Prokuroria, në bashkëpunim me Agjencinë e Mbikëqyrjes Policore, po hetojnë nëse ka pasur shkelje nga ana e efektivëve të Kukësit në lidhje me rastin.

I plagosuri është jashtë rrezikut për jetën, ndërsa pritet të merret në pyetje edhe vetë i plagosuri, pasi është i vetëdijshëm.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *