Plagoset një polic në Tropojë

Një polic është plagosur sot në Tropojë, pas një sherri me fqinjin e tij për një pronë.

Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme.

Polici është në spital jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i Policisë së Tropojës:

Rreth orës 14:30, në fshatin Bujan, si pasojë e një konflikti të çastit për motive pronësie, shtetasi  R. B., në afërsi të banesës, ka plagosur me armë zjarri pistoletë, jashtë rrezikut për jetën, komshiun e tij shtetasin A. H., punonjës policie i Komisariatit të Policisë Tropojë, i cili në momentin e ngjarjes ishte jashtë shërbimit dhe ngjarja s’ka lidhje me detyrën.

Shërbimet e Policisë janë nisur menjëherë në drejtim të vendit të ngjarjes për të bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e autorit.

Njëkohësisht është ngritur grupi hetimor, i cili po shkon në vendngjarje, për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

79 ditët e Kukësit, 21 vite më pas, në ditarin e shkrimtarit Petrit Palushi

Wed Jul 15 , 2020
Shkruan Demir Reshiti Të shtunën e 27 marsit të vitit 1999, me mijëra shqiptarë të Kosovës, të shpërngulur me dhunë, nisën zhvendosjen biblike drejt Kukësit. Kukësi dhe gjithë fshatrat e tij i hapën dyert dhe zemrat në formën më të natyrshme duke u shndërruar në një vend shpëtimi e shprese […]