Plagosja në rrugën Kukës-Krumë, arrestohet autori

Kukës.

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Plagosi me armë zjarri një shtetas, kapet dhe vihet në pranga 53 vjeçari i shpallur në kërkim për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe ” Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Forçat e posaçme “Shqiponjat” në DVP Kukës, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, bazuar dhe në informacionet e marra për vendndodhjen e një shtetasi të shpallur në kërkim, menjëherë kanë organizuar punën për kapjen e tij.

Si rezultat i punës së mirëorganizuar dhe falë veprimeve të shpejta dhe profesionale, në rrugën e tregut Kukës, u bë e mundur kapja dhe vënia në pranga e shtetasit N.K., 53 vjeç, banues në Kukës, për të cilin Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kukës ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje”, dhe ” Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Ky shtetas, më datë 18.04.2020, në aksin rrugor Krumë-Kukës, ka plagosur me armë zjarri, për motive të dobëta, shtetasin D.V., 54 vjeç, banues në Kukës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

106 vjet shkrim e këndim shqip në shkollën e Bicaj!-Nga Admir Sinamati

Sun Oct 18 , 2020
Me datë 18 Tetor 1914, mësuesi Ibrahim Gota nga Prizreni ishte ftuar nga prindërit e 16 vogëlushëve bicjanë për të kontribuar në fillimin e udhëtimit të bukur të arsimit në gjuhën amtare në Bicaj. Patrioti Hasan Prishtina ishte kumbara i kësaj shkolle që shumë shpejt do të bëheshin së bashku […]