PROFIL/ Isa Halilaj, ‘themeluesi i arsimit kuksian’

Mesuesi Isa Halilaj, eshte nje nga themeluesit e arsimit kuksian.

Rrëfimi i mësuesit dhe studiuesit, nga Kukësi, fillon që nga vendlindja, shkollat e para që ngriti e ushtroi profesionin sublim, familja e gjithashtu deri në ditët e sotme, mosha e bukur e pensionit.

Ndiqni intervistën me profesorin që ka shënjuar ndër breza, Isa Halilaj.

Realizuar nga Matilda Dokle, Alida Dafku dhe operatori Maliq Morina per RTSH Kukesin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Ndahet nga jeta mësuesi i njohur kuksian, Rizë Spahiu

Tue Nov 24 , 2020
‘Lamtumirë mësuesi fisnik, Rizë Xhemë Spahiu! Iku nga kjo botë edhe mësuesi fisnik Rizë Xhemë Spahiu…’ Publicisti dhe shkrimtari i njohur kuksian Petrit Palushi ka bërë të ditur lajmin e trishtë. ‘Përveç njohjes me djemtë e vet, Izet, Luan & Vullnet, me këtë njeri të virtytshëm, më kish lidhë letërsia. […]