Radhë të gjata në Morin, po u matet temperatura pushuesve

Kolona të gjata janë shkaktuar pasditen e së dielës në pikën kufitare në Morinit.

Shumë pushues, zgjodhën që fundjavën ta kalojnë në bregdetin shqiptar.

Por në kthimin  detyrohen të presin gjatë në doganën e Vermicës për të hyrë në Kosovë.

Radha e automjeteve është krijuar pasi pala kosovare në pikën kufitare po kontrollon temperaturën trupore të çdo udhëtari.

Kjo është një nga masat anti-covid të vendosura nga vendi fqinj, pas rritjes së numrit të të infektuarve nga koronavirusi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Vllaznia fiton me Kukësin, Tirana shpallet kampione  

Sun Jul 19 , 2020
Tirana shpallet zyrtarisht kampione e Shqipërisë nga ‘divani’ i shtëpisë, dhe këtë e ka dhuratë nga Vllaznia. Humbja e papritur e Kukësit 1-0 në Shkodër në javën e 34-t, i ka dhënë automatikisht bardhebluve titullin e 25-të kampion. Një paraqitje për të ardhur keq ajo e verilindorëve në Loro Boriçi, […]