Rama flet për Aeroportin e Kukësit: Do i sjell vetë kuksianët nga Londra

Në një dalje publike nga selia e qeverisë, Edi Rama ka folur sot edhe për aeroportin e Kukësit.

Ai tha se kishte marrë një raport të plotë të punës deri më tani dhe pret që vitin tjetër aty të ulen avionët e parë.

Rama ka siguruar edhe njëherë tjetër se aeroporti i Kukësit do të nisë fluturimet shumë shpejt, por nuk i kurseu ironitë për PD.

‘Kuksianët e Londrës do t’i marr unë dhe do i ulë në Kukës që të vijnë të votojnë PD. 120 kuksianë do i sjellë unë falas, jo nga ato me pagesë’, tha Rama.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Eksodi i lojtarëve, Kukësi mesazh tifozëve: Po krijojmë një skuadër të madhe

Tue Sep 29 , 2020
Deklaratë e klubit të Kukësit Klubi i Kukësit ju bën me dije se merkatoja e skuadrës është menduar mirë nga stafi dhe nuk ka vend as për panik dhe as për frikë. Të gjithë futbollistët e larguar deri më tani, janë larguar me mirëkuptimin e klubit dhe janë zëvendësuar me […]