Reshje të mëdha shiu, ja si paraqitet gjendja në Kukës

Në Qarkun e Kukësit situata e motit është karakterizuar me reshje shiu me intensitet të lartë  dhe i shoqëruar me erë.

Pa energji elektrike janë fshatrat: Mamëz Njësia Administrative Kolsh, Njësia Administrative Surroj, Shishtavec, Topojan, Ujmisht, Bushtricë dhe Grykë Çajë.

Ka prani të rënies së gurëve në rrugët rurale por momentalisht të gjitha rrugët janë të kalueshme.

Gjatë natës së mbrëmshme ka patur ndërprerje të energjisë elektrike në intervale kohore edhe për qytetet e Kukësit dhe Krumës pas avarive të shkaktuara në Fierzë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

220 raste për 10 ditë/ Shifra të larta të të prekurve me Covid në Kukës

Thu Feb 11 , 2021
Vijojnë shifrat e larta me të prekur nga CoVid-19 në rrethin e Kukësit. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 20 raste të reja. Që nga fillimi i muajit shkurt në Kukës janë prekur mbi 220 qytetarë. Ndërsa numri aktiv i të prekurve në shkallë qarku është 478 veta. […]