Reshjet e shiut, çahet rruga Kukës-Krumë/ Pa drita gjysma e zonave

Në qarkun e Kukësit janë ndërprerë reshjet.

Pothuajse të gjitha akset nacionale dhe rurale janë të kalueshme.

Probleme ka në aksin Kukës-Krumë, ku firma kontraktore po vijon me pastrimin e inerteve dhe zhbllokimin e tombinove.

Gjithashtu, ka shembje dhe në aksin rrugor, Dushaj-Lekbibaj.

Furnizimi me energji elektrike në përgjithësi është normal në të gjithë qarkun Kukës përveç njësisë administrative Bushtricë, Grykë-Çajë, Ujmisht,  Shishtavec, Topojan, Zapod të bashkisë Kukës dhe fshatrat Dragobi e  Valbonës, njësia administrative Margegaj, bashkia Tropjë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Shkojnë për ta arrestuar, Abedin Oruçi u nxjerr armën policëve, ka të plagosur

Tue Jan 12 , 2021
Ish-kreu i Qarkut të Kukësit i ka nxjerrë armën policëve sot, të cilët kishin shkuar për ta ndaluar. E gjatë përplasjes, mësohet se disa punonjës policie janë plagosur. Deri më tani informacionet janë të paqarta se çfarë ka ndodhur. Policia e kanë ndaluar sot Oruçin, i cili raportohet të ketë […]