Rezultati i Exit Poll: PD fiton bindshëm në Kukës

Top Channel ka bërë publike rezultatet e Exit Poll të realizuar nga Albanian Post për zgjedhjet e 25 prillit në vendin tonë.

Në qarkun e Kukësit rezulton se PD merr fitoren pasi 63.8% e qytetarëve kanë votuar për të djathtën duke i dhënë dy mandate, ndërsa 35% kanë votuar për PS duke i dhënë një mandat.

Rezultati tregon se LSI ka mbetur pa mandat pasi kanë votuar vetëm 0.8% e qytetarëve të Kukësit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kukës, PD merr dyfishin e votave krahasuar me PS

Mon Apr 26 , 2021
PD ka marrë 2-fishin e votave në Kukës, krahasuar me vitin 2017 kur drejtues dhe kryesues i listës ishte Flamur Noka. Kur janë numëruar më shumë se 80% e kutive të votimit, rezulton se PD ka arritur që të marrë 62.68 % të votave krahasuar me 35.61 % të PS. […]