Rikthehet koronavirusi në Kukës, ja sa raste ishin sot

Pas 2 ditëve të qeta pa raste infektimesh të reja, në Kukës është rikthyer koronavirusi Covid-19.

Kështu bëri të ditur sot ministria e Shëndetësisë, në raportin e saj ditor.

Gjatë raportimit të ministrisë së Shëndetësisë në Kukës në 24 orët e fundit janë raportuar 2 raste të reja.

Ndërsa në Tropojë gjatë ditës së sotme janë raportuar 3 raste të reja me koronavirus.

Në të gjithë vendin janë kryer 865 testime.

Rastet e konfirmuar pozitivë me COVID-19, i përkasin kësaj shpërndarje gjeografike në vend:

101 raste në Tiranë,  12 raste në Durrës, 5 raste në Librazhd, nga 4 raste në Fier, Korçë, Berat, 3 raste në Elbasan, Tropojë, Kamëz, nga 2 raste në Krujë, Kukës, Ura Vajgurore, Peqin, Gramsh, nga 1 rast në Shkodër, Lushnje, Mirditë, Dibër, Bulqizë, Himarë, Kuçovë’, bëri të ditur sot Ministria e Shëndetësisë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Formacionet zyrtare: Kukësi - Slavia e Sofias, ja si rreshtohen skuadrat...

Thu Aug 27 , 2020
Sot në orën 20:00 më “Air Albania” do të luhet sfida mes Kukësit dhe Slavias së Sofias, e vlefshme për raundin e parë eliminator të Europa Leagues. Verilindorët e drejtuar nga trajneri Skënder Gega, do të tentojnë kualifikimin përballë skuadrës bullgare. admin See author's posts