• Tue. Jun 18th, 2024

Rikthehet koronavirusi në Kukës/ Ja sa raste janë sot

Prej disa ditësh Kukësi ishte zonë e pastër nga koronavirusi, ku munguan edhe rastet e reja.

Por ditën e sotme, jemi rikthyer sërish në raportimet e përditshme të Ministrisë së Shëndetësisë.

Sipas të dhënave zyrtare, sot janë shënuar 4 raste të reja në Kukës.

Ndërkaq edhe në Has janë shënuar 2 raste të reja.

RAPORTIMI I RASTEVE TË REJA:
Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 870 testime për të dyshuar të prekur nga COVID-19, dhe janë identifikuar 156 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2, ndërsa të shëruar rezultojnë 62 qytetarë.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 

63 raste në Tiranë, 13 raste në Elbasan, 9 raste në Dibër,

nga 8 raste në Lezhë dhe Lushnje,

nga 7 raste në Fier dhe Vlorë,

nga 4 raste në Shkodër, Kukës, Berat, Gjirokastër,

nga 3 raste në Kurbin, Librazhd, Fushë-Arrëz,

2 raste në Has, Kavajë, Malësi e Madhe, Bulqizë,

1 rast në Pukë, Rrogozhinë, Kamëz, Pogradec, Selenicë, Peqin, Gramsh, Skrapar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *