Rikthehet koronavirusi në Kukës/ Ja sa raste të reja janë shënuar sot

Pas disa ditë pa raste të reja me koronavirus, Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur sot, se në Kukës është rikthyer Covid 19.

Sipas ministrisë së Shëndetësisë, në Kukës janë shënuar 6 raste me koronavirus.

‘Ju informojmë mbi situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit, e nisim me një lajm të mirë ku 137 qytetarë rezultojnë të shëruar,  duke e çuar në 7534 numrin e personave që e kanë mundur COVID-19 që nga fillimi i epidemisë.

Vijojnë testimet dhe gjurmimi i rasteve të dyshuara në të gjithë vendin. Në 24 orët e fundit janë kryer 832 testime dhe janë konfirmuar 106 të prekur me virusin SARSCOV2 në këto zona:

31 të prekur  në Tiranë, 12 në Durrës, 10 në Shkodër, 6 raste në Korçë, Kukës, Lushnje, 5 raste në Dibër, 4 raste në Fier, Kavajë, 3 raste në Kurbin, Elbasan, 2 raste në Devoll, Lezhë, Vlorë, 1  rast në Krujë, Rrogozhinë, Mat, Gjirokastër, Përmet, Divjakë, Malësi e Madhe, Bulqizë, Klos, Patos’, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kukësit i ikën edhe një tjetër titullar

Sun Sep 27 , 2020
Kukësi zyrtarisht ndahet nga mbrojtësi Erhun Obanor. Ditën e djeshme nigeriani u përshëndet me shokët e skuadrës dhe mori lejekalimin, ndërkohë që tani duhet të vendosë se ku do ta vijojë karrierën. Obanor la Kroacinë, ku më parë ishte aktivizuar me Rudes dhe iu bashkua skuadrës së Kukësit. Mbrojtësi u […]