Rritet numri i rasteve të reja me koronavirus në Kukës

Ka shënuar sërish rritje numri i rasteve me koronavirus Covid-19 në Kukës.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë ditës së sotme në Kukës janë identifikuar 5 raste të reja me koronavirus.

Një ditë më parë, në Kukës ishin vetëm 2 raste, po kaq edhe në Has e Tropojë.

‘Vijojnë testimet dhe gjurmimi i rasteve të dyshuara në të gjithë vendin, ku në 24 orët e fundit janë kryer 809 testime dhe janë konfirmuar 150 të prekur me virusin SARSCOV2.

Shpërndarja gjeografike e të konfirmuarve pozitivë në 24 orëve të fundit është si vijon:

66 raste në Tiranë, 9 raste në Elbasan, 8 raste në Fier, 6 raste në Shkodër, Durrës, Kavajë, Vlorë, 5 raste në Korçë, Kukës, Gjirokastër, 3 raste në Lezhë, Mirditë, Bulqizë, 2 raste në Lushnje, Mallakastër, Pogradec, Divjakë, Malësi e Madhe, Peqin, Kolonjë, 1 rast në Rrogozhinë, Berat, Librazhd, Sarandë, Gramsh’, bëri të ditur ministria e Shëndetësisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Fjolla Morina në Gjykatën e Kukësit, kërkon të dalë nga burgu

Tue Sep 22 , 2020
E ‘braktisur’ nga familja dhe fansat, Fjolla Morina mëngjesin e kësaj të marte zbriti pa pranga nga furgoni i policisë, ndryshe nga dy djemtë që u arrestuan me të në makinë, të cilët ishin të prangosur. Me syze dielli, maskë në fytyrë si masë kundër COVID-19, flokët e kapur gërshetë […]