Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Kukës

Ka shënuar sërish rritje numri i personave të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit në Kukës.

Kështu ka bërë të ditur sot ministria e Shëndetësisë.

Sipas të dhënave, bëhet fjalë për 6 raste të reja në Kukës dhe 4 raste në Tropojë.

‘Ju informojmë për situatën epidemiologjike në vend për 24 orët e fundit:

Janë kryer 877 testime për të dyshuar të prekur nga COVID-19, dhe janë identifikuar 168 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2, ndërsa të shëruar rezultojnë 75 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 6569 që nga fillimi i epidemisë.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon:

51 raste në Tiranë, 18 raste në Elbasan, nga 12 raste në Korçë dhe Lezhë, 9 raste në Fier, nga 8 raste në Vlorë dhe Berat, 6 raste në Krujë dhe Kukës, 5 raste në Lushnje, nga 4 raste në Kavajë, Mirditë, Tropojë, nga 3 raste në Shkodër, Gjirokastër, Pogradec, Kolonjë nga 2 raste në Durrës, Devoll, Divjakë, nga 1 rast në Kamëz, Sarandë, Delvinë’, bën të ditur ministria e Shëndetësisë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Denoncimi/ ‘Kukësi pa ujë të pijshëm, prej vjedhjes së tenderave nga Gjici’

Sun Sep 13 , 2020
Kukësi po vuan për furnizimin me ujë të pijshëm. Banorë e qytetit dëshmojnë se prej një jave, qyteti merr vetëm 20 minuta ujë në ditë dhe e gjithë kjo situatë e rëndë, ka ardhur si pasojë e keqmenaxhimit të ndërmarrjes së Ujësjellës-Kanalizimeve. Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka bërë publik, shqetësimin […]